Lokalita

Lyžařský ráj na dosah

Slunečná louka je strategickým zázemím pro všechny nadšené lyžaře, skialpinisty, běžkaře i sáňkaře. Černý Důl je součástí lyžařského střediska světových rozměrů SkiResort ČERNÁ HORA - PEC. Sjezdovky a trasy jsou od apartmánů v dojezdové vzdálenosti 10 minut.Ve SkiResortu funguje systém dopravy skibusy. Co by kamenem dohodil to je i do oblíbeného zimního střediska ve Špindlerově Mlýně.

Nebaví vás klasické lyžování? Pro milovníky adrenalinu je v Peci vybudován snowpark na vysoké úrovni. Na své si přijdou amatéři i vrcholoví sportovci. Využít můžete také zábavné tratě Funline s klopenými zatáčkami a terénními vlnami v Peci a Černém Dole. Celoročně je otevřená bobová dráha Relaxpark v Peci pod Sněžkou.

Skiresort Černá hora – Pec Špindlerův Mlýn

Skialpy pro začátečníky i pokročilé

Moderním a vyhledávaným sportem se stal skialpinismus. Že ho ještě neovládáte? Nevadí! Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC si půjčíte kompletní vybavení a do terénu vyrazíte s průvodcem. Okolí Pece poskytuje bezpečné a rozmanité trasy pro začátečníky i pokročilé.

12 běžeckých tratí

Běžkaři se mohou těšit na upravené i neupravené tratě přímo v Černém Dole. Nejvíce jich však najdete v Černé Hoře. Tratě jsou dlouhé zhruba 5 až 10 km. Třešničkou na dortu je pak vrchlabský osvětlený a upravovaný okruh.

Poznejte krásu hor za řidítky kol

Krkonoše se dají projet křížem krážem na kole i koloběžce. Máte strach ze stoupání a náročnějších úseků cesty? Půjčte si elektrokolo a užijte si vyhlídkovou jízdu. Vyrazit na něm můžete třeba do Malé Úpy na výborné místní pivo, na Luční boudu, do Pece nebo Špindlerova Mlýnu.

Výšlapy a túry na Sněžku

Nic se nevyrovná vysokohorskému panorama a výhledům. Na vyhlídky, rozhledy či po stezce korunami stromů se vydejte pěšky. Během jednoho odpoledne dojdete ze Slunečné louky až na Sněžku. Nebo se vydejte po stopách hornické historie Černého Dolu. Pro maminky s kočárkem a vozíčkáře je připraven bezbariérový okruh kolem Černé Hory.

Lázně a rekreace u vody

S bydlením v Černém Dole získáte možnost pravidelně navštěvovat léčivý termální bazén v Aquacentru Janské Lázně. Venkovní koupaliště zvané Retro park s prosluněnou strání pak najdete v Mladých Bukách.

Kultura a zábava za rohem

Slunečná louka vám svojí polohou umožňuje každý den zažít něco nového, a to i v kulturní a gastronomické oblasti. Blízké Vrchlabí je plné kaváren, které kromě kávy připravují i pravidelné degustace vína. Do vrchlabské Střelnice pak můžete vyrazit na dobrý film, divadlo či koncert. Máte-li rádi hudbu, potěší vás koncerty známých a méně známých kapel v music clubu v Peci. Janské Lázně vás zase zvou do výtvarné dílny Bosorka a na minigolf s gastronomickým zážitkem doprovázeným živou hudbou. Za návštěvu jistě stojí i zvířátka ve Farmaparku Mochomůrka.

Více o Černém Dole Stezka korunami stromů

Investor doporučuje

CC-nábytek